Projekt Škola na dotek inspiroval Ministerstvo školství k celorepublikovému rozšíření

Včera dopoledne navštívil 1. náměstek ministra školství Jindřich Fryč vyučovací hodinu na Základní škole náměstí Svobody 2 na Praze 6 v rámci projektu Škola na dotek. Během této své návštěvy se blíže seznámil s filosofií celého projektu, který by v blízké budoucnosti mohl být realizován i na dalších školách v ČR. Radní pro oblast školství a sportu městské části Praha 6 a duchovní otec celého projektu Ondřej Balatka uvedl, že úřad šesté městské části by rád poskytl veškeré informace a především se podělil o cenné zkušenosti, které díky probíhajícímu projektu dosud získal.

V říjnu loňského roku Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informovalo vládu o strategickém záměru „Digitální vzdělávání/ Touch your future“, jehož cílem je rozšířit do výuky v celé ČR nejmodernější digitální technologie.

Součástí projektu by mělo být i vzdělávání a příprava pedagogických sborů. Financování projektu by z velké části mělo být hrazeno z prostředků Evropské unie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

* Kontrolní heslo *

* Zkopírujte nebo opiště sem *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>